Łódzcy seniorzy mogą korzystać z 240 bonifikat i ulg, które oferuje Karta Łodzianina. W ramach Karty Łodzianina stworzono nawet specjalny Pakiet Seniora dla osób 60 plus, który od 1 października zastąpi Łódzką Kartę Seniora.

Łódzka Organizacja Turystyczna przygotowała specjalny pakiet ulg i zniżek dedykowany seniorom, którzy zdecydują się założyć Kartę Łodzianina. Przypomnijmy, że od 1 października Miejska Karta Seniora nie będzie już wydawana. Ale dostępne na niej bonifikaty zostały włączone do specjalnego Pakietu Seniora na Karcie Łodzianina. Osoba, która zdecyduje się "zamienić" dotychczasową Miejską Kartę Seniora na Kartę Łodzianina (o ile do tej pory jej jeszcze nie ma) będzie mogła skorzystać z około 240 bonifikat i ulg przysługujących każdemu łodzianinowi korzystającemu z karty - w tym specjalnego Pakietu Seniora oznaczonego żółtą literą S na liście zniżek. A tych dedykowanych tylko seniorom ulg jest 18. Z Kartą Łodzianina senior skorzysta też z bezpłatnej komunikacji miejskiej, gdy będzie się wybierał na coroczne Łódzkie Senioralia.

Co trzeba zrobić, by założyć Kartę Łodzianina? Można zrobić to on - line, nie wychodząc z domu, korzystając z rejestracji na stronie https://kartalodzianina.pl/n-rejestracja.qbpage

Ale wiemy, że nie wszyscy seniorzy korzystają z internetu. Dostępne są 23 punkty w całym mieście, do których wystarczy przyjść ze swoim dowodem osobistym oraz rozliczeniem PIT z 2021 r. Z pomocy w założeniu Karty Łodzianina można skorzystać w: Centrum Obsługi Karty przy ul. Piotrkowskiej 87, Informacji Turystycznej przy ul. Piotrkowskiej 28, w punktach obsługi karty w centrach handlowych: Manufaktura i Port Łódź, w Orientarium, ale też w 18 filiach bibliotecznych na osiedlach przy ulicach: Powstańców Wielkopolskich 3, Rojnej 39, Natalii 4, Łagiewnickiej 118, Tuwima 46, Motylowej 13, Kostki Napierskiego 4, Ketlinga 21, Bartoka 27, Cieszkowskiego 11a, Zachodniej 12, Wróblewskiego 67, Wilczej 7, Brzeźnej 10, Przybyszewskiego 46/48, Zaolziańskiej 49, Zakładowej 50 i Boya Żeleńskiego 15.

Pakiet Seniora jest też włączany automatycznie każdemu posiadaczowi Karty Łodzianina, który ukończył 60 rok życia.

Seniorze, pamiętaj, do 30 września załóż Kartę Łodzianina i korzystaj z 240 zniżek - w tym 18 bonifikat dedykowanych tylko Tobie. Koszt wyrobienia takiej karty to 1 zł.
Karta Łodzianina dla seniora