Miło nam poinformować, iż Miejskie Centrum Medyczne "Widzew" w Łodzi zostało wpisane na listę ośrodków akredytowanych, co oznacza , że uzyskaliśmy akredytację na szkolenie lekarzy w zakresie medycyny rodzinnej.

W dniu dzisiejszym odbyła się w naszej placówce przy al.Piłsudskiego 157 konferencja dot. wyjaśnienia co to akredytacja, na czym polega, ile trwał sam proces akredytacji oraz jaką rolę odgrywa w tym opieka koordynowana.

Od jesieni, wraz z najbliższą rekrutacją do naszej placówki przyjmiemy dwóch lekarzy, którzy będą się szkolić w zakresie medycyny rodzinnej. Konieczne było spełnienie wielu wymogów dot. sprzętu, realizowanych programów profilaktycznych. Dodatkowym atutem była również realizowana w naszej placówce opieka koordynowana.

Aktualnie w Miejskim Centrum Medycznym "Widzew" realizujemy wszystkie dostępne ścieżki: kardiologiczną, endokrynologiczną, diabetologiczną, pulmonologiczną oraz nefrologiczną. W ramach opieki koordynowanej lekarz podstawowej opieki zdrowotnej opracowuje Indywidualny Plan Opieki Medycznej dla pacjenta, który ma wskazania zdrowotne do objęcia leczeniem w zakresie wymienionych ścieżek. Może również zlecać szereg dodatkowych badań (m.in. echo serca, szerszy pakiet badań laboratoryjnych, biopsję tarczycy), które dotychczas były zarezerwowane jedynie dla lekarzy specjalistów. Pacjent zyskuje specjalistyczną opiekę już u swojego lekarza POZ.

Zapraszamy do obejrzenia konferencji w TV Toya

www.mcmwidzew.pl